четвер, 22 квітня 2021 р.

60 років Золотому письменнику України — Андрію Куркову


Андрій Курков —літератор, Золотий письменник України, один з найбільш відомих українських авторів за кордоном, перекладений 36 мовами світу. Його твори увійшли до списку європейських бестселерів. Андрій Курков є автором понад 20 книг, серед яких як дорослі романи, так і казки для дітей. Курков також є автором понад 20 сценаріїв для художніх та документальних фільмів. Видання його найпопулярнішого роману «Пікнік на льоду» було продано в Україні накладом 150 тисяч примірників

Народився 23 квітня 1961 року в селі Будогощ (Ленінградська область). З раннього дитинства живе у Києві. У 1983 році закінчив Київський державний педагогічний інститут іноземних мов. З 1985 по 1987 служив охоронцем в Одеській виправній колонії №51. Закінчив Школу перекладачів японської мови. Працював редактором видавництва «Дніпро», сценаристом на кіностудії О. Довженка, викладав у Белл Колледжі (Кембридж, Англія). З 1988 член англійського ПЕН-клубу. Член Спілки кінематографістів України (з 1993) та Національної спілки письменників (з 1994). З1998 — член Європейської кіноакадемії. З1998 — постійний член журі премії Європейської кіноакадемії «Фелікс». У 2011 входить до складу журі літературного конкурсу«Юне слово».

Книги Куркова перекладені 36 мовами. Найбільше книжок перекладено німецькою (для Австрії, Німеччини, Швейцарії). Також велику кількість його творів перекладено французькою, англійською, та українською. Водночас письменник стверджує, що його наклади в Україні невеликі порівняно з іноземними накладами. До його доробку належать «Казки про пилососика Гошу», «Шенгенська історія», «Добрий ангел смерті», «Сірі бджоли», «Ключі Марії», «Приятель небіжчика», «Різдвяний сюрприз» і багато інших.

Одружений з Елізабет Шарп (консультант у Британській радів Україні), має трьох дітей.

Вітаємо письменника з 60-річчям та бажаємо незгасимого натхнення, всесвітнього визнання і  популярності.


Немає коментарів:

Дописати коментар