неділя, 31 січня 2021 р.

День натхнення мистецтвом


31 січня відзначають День натхнення мистецтвом. Це неофіційне свято покликане заохотити людей поміркувати над тим, як на них впливає мистецтво.
Оскільки мистецтво буває в багатьох формах, кількість способів святкування Дня натхнення мистецтвом незліченна.

Зокрема, можна відвідати художню галерею чи театральний спектакль, бібліотеку, почитати гарну книгу, подивитися фільм чи послухати музику. Також можна почати творити свій шедевр чи навчити когось використовувати інструменти для творчості. 
Не менш захопливими за реальні подорожі можуть бути і віртуальні тури об’єктами культурної спадщини. Особливо в умовах карантину, коли звична мандрівка стала для всіх нас тимчасово недоступною. Завдяки цифровим технологіям можна відвідати різні куточки України, не виходячи з дому.

Екскурсії у відомих музеях можна відвідати, не виходячи з дому. Переглянути колекції мистецтв і культури можна завдяки онлайн-платформі «Google Arts & Culture».

Британський музей демонструє предмети, що охоплюють період приблизно 2 мільйони років, від зорі людської культури до сьогодення. Як пише «Освіторія», екскурсія по музею пропонує перегляд тисяч предметів у залах музею, а також знімки деяких експонатів, які можна збільшити та переглянути детальніше. Британський музей також має окрему онлайн-колекцію «Музей світу», де представлені твори містять звукові пояснення.

Музей сучасного мистецтва «MoMA» відкрився на Манхеттені в 1929 році. Це перший у світі музей, присвяченим сучасній ері. Відвідувачам пропонують велику кількість колекцій для ознайомлення в Інтернеті. Вибір музею в Google Arts & Culture є досить обмеженим, однак його власний сайт є досить обширним, на ньому представлені десятки тисяч сучасних мистецьких творів, які зараз експонуються в музеї або з минулих виставок, зазначає «Освіторія».

Музей ван Гога  знаходиться в Амстердамі. Він присвячений творчості й життю художника. На сайті відвідувачам пропонують подивитися на понад 200 картин, 500 малюнків і 750 особистих речей митця.

Національна галерея мистецтв у Вашингтоні є відомим американським музеєм мистецтв. За інформацією «ukraineisnow», він має дві онлайн-експозиції через Google. Перша – це експонат американської моди 1740–1895 рр., яка включає багато рендерингу одягу з колоніальної та революційної епохи. Друга – це колекція творів голландського художника бароко Йоганнеса Вермеера.

Для поціновувачів сучасного мистецтва може бути цікава  міжнародна виставка Art Basel  (відома через перформанс із бананом). Виставка уперше пропонує онлайн-кімнати перегляду. «Організатори запевняють: можна, не виходячи з дому, переглянути близько 2000 об’єктів сучасного мистецтва, сукупна вартість яких складає 270 мільйонів доларів. Щоправда, інструмент більше спрямований на тих, хто має гроші, щоб придбати експонати», - пише «hromadske.ua».

Галерея Уффізі в Флоренція пропонує віртуальний тур для прихильників ренесансного мистецтва. Він легко навігується, а передпокої галереї рясніють статуями та картинами. У галереї є порівняно мало предметів у Google Arts & Culture. Однак вони є одними з найвідоміших у світі творів, також до кожного є вражаюча кількість інформації, повідомляє «Освіторія».

Музей Гетті - віртуальне дослідження цього музею в Лос-Анджелесі, здавалося б, нескінченне. Тут більше 15 тисяч предметів для ознайомлення, описи творів є одними з найкращих, а до деяких також є аудіо пояснення. Пропонують якісний 360-градусний панорамний вигляд експонатів. Єдина прикрість – панорамні види не поширюються назовні до садів музею.

Musee d’Orsay. Ви можете віртуально пройтись через цю популярну галерею, де розміщені десятки відомих робіт французьких художників, які працювали та жили між 1848 та 1914 роками, пише «ukraineisnow». Перегляньте твори мистецтв Моне, Сезанна та Гогена, серед інших.

А ви знали що?

У рамках кампанії «Автентична Україна» Google Україна спільно з Міністерством культури України кілька років тому створили сайт з 3D-турами українськими музеями просто неба: https://museums.authenticukraine.com.ua/ua/ Завдяки проєкту були оцифровані сім музеїв. 
Віртуальні тури понесуть вас у Національний музей народної архітектури та побуту України (Пирогів), Музей народної архітектури і побуту у Львові «Шевченківський гай», Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини (Переяслав-Хмельницький), Закарпатський музей народної архітектури та побуту (Ужгород), Центр народознавства «Мамаєва Слобода» (Київ), Запорізьку Січ — Національний заповідник «Хортиця» (Запоріжжя), Резиденцію Богдана Хмельницького (Чигирин).

Джерело: https://glavcom.ua, https://ye.ua/kultura, https://ye.ua/podorozhi.

Фото: pixabay.com, https://museums.authenticukraine.com.ua/ua/

1 коментар: