На жаль, явище міграції знайоме багатьом країнам. Деякі люди виїжджали й продовжують виїжджати з різних країн через війну, дехто — через репресії, дехто — через незадовільний рівень життя тощо.
За даними ЮНЕСКО, основною причиною міграції було прагнення людини до гідного, безпечного та мирного життя.
Але у 2022 році через повномасштабне вторгнення рф слово «міграція» набула нового сенсу для всіх українців.
Через військову агресію росії, починаючи з 2014 року, в Україні з‘явилися сотні тисяч внутрішньо переміщених осіб, які були змушені покинути власні домівки та шукати прихисток в більш безпечних регіонах нашої країни. Водночас широкомасштабне вторгнення на територію нашої держави у лютому 2022 року спровокувало багатомільйонну хвилю українських мігрантів, яких доля розкидала у різні куточки світу.
Українці були змушені покинути свої домівки буквально з "однією валізою", в яку вмістилось усе їхнє життя. Вони рятували себе, своїх дітей, рідних та близьких. І тікали світ за очі у пошуках безпеки, прихистку та даху над головою.
Сьогодні, 21 грудня в книгозбірні № 5, завідуюча бібліотеки провела правовий діалог з читачами про досвід мігрантів, закордонні програми міграції, тощо. Діалог виявився цікавим і конструктивним, так як тема на сьогоднішній день є досить актуальною.
Немає коментарів:
Дописати коментар