пʼятницю, 5 листопада 2021 р.

ГЕО: "Один другу"

Великі люди - це кити, на які спирається суша. Це велика вода, що зрошує і по краплинці збирається в інших. А буває, черпнеш її стільки, що здається, життя виходить з берегів. Так і сьогодні: усе про можливе, важливе й дражливе. Про людську природу, суспільний устрій, владу над нами (у всіх, власне, сенсах). Про ідеї досі втілені та лише виснувані натхненницями Парнасу. Завмираю в очікуванні й готовності слухати через книгу того, хто знаходить нові двері, створює за ними світ, повний потрясінь, і з невимовною харизмою дарує ключі…
 
Йдеться про мою зустріч з людиною глибокої думки – письменником ГЕО. В 2016 році була видана його книга "Один другу", що зріла десятиліття. Через те, що зачіпає багато гострих для нинішнього суспільства тем, вона сприймається читачами по-різному. І з цієї ж причини викликає великий інтерес. У Києві роман є на полицях майже 200 дорослих бібліотек. Можна знайти його і в бібліотеках інших українських міст. А в Білій Церкві твір доступний лише в двох книгозбірнях – центральній та нашій – восьмій. Геополітично роман охоплює простір євроатлантичної цивілізації від Криму до Франції, а третина сторінок присвячена Білій Церкві. 

Для когось книга стала настільною, хтось розібрав її на цитати, а хтось, сміється автор, –її й не дочитав. Та, попри це "Один другу" має три вагомі літературні відзнаки, здобуті в різні роки: перемога в Літературному конкурсі Київської мерії, результатом якої і стало видання книги, Міжнародна відзнака Коронації слова та відзнака Першого літературного конкурсу м. Дніпра. Письменник каже, що поважає читача, який тяжіє до інтелектуальності, за що і буде винагороджений. Не розписуватиму про міфологізм, психологізм, символізм... Постмодернізм. «Устриці та черепашки вдягнуті в свій дім. В наступному втіленні буду кимось з них. Звісно, не для того, щоб гурмани насолоджувалися мною. Хрін вам, жеріть самі себе… Буду мушлею. Неодмінно з перлиною. Щоб про когось дбати». На їх ґрунті виросли нахабно-розкуті ліси, в яких водяться люди, що їм властиве спаплюжене, розтоптане і здешевлене. А зовсім поряд інші, там «побутовий час знову перетворює Майдан на історичний»… 
У книзі більше ніж 70 персонажів, серед яких є реальні люди, які, за словами автора, увійшли в світову історію. Образний та колористичний дизайн палітурки – теж авторський проект письменника, а у видавництвах вже читають нову книгу ГЕО «Доба ікони», що цьогоріч увійшла до числа кращих романів «Коронації слова-2021».

Інна Храбуст






Немає коментарів:

Дописати коментар