понеділок, 20 січня 2025 р.

Біла Церква в книжковому розмаїтті


Біла Церква має насичену подіями історію. Її 🏙️вулиці,🏛️будинки,⛪ пам’ятки архітектури – все це розповідає про цікаве минуле міста над Россю. Але справжні скарби Білої Церкви приховані не лише в камені та цеглі, а й у словах, що закарбувалися на сторінках 📕книг.
Фонд нашої бібліотеки #5 поповнився 📚чудовими новими надходженнями, які обіцяють задовольнити різноманітні літературні смаки наших 👩‍👩‍🎓👓відвідувачів. Серед них- історико-краєзнавчі розвідки, дослідження Білої Церкви , збірки поезій, проза, гумор.
Запрошуємо всіх зацікавлених завітати до нашої бібліотеки та ознайомитися з новинками, які розширюють можливості для пізнання рідного краю .📗📕
📕✍️Братченко, Тетяна-Таїна. Калинова гілка : народні бувальщини та повір’я / Тетяна-Таїна Братченко. — Біла Церква : Білоцерківдрук, 2024. — 111 с.
Всі оповідки, бувальщини та повір’я письменниці-краянки несуть у собі спостережливість і кмітливість, дотепність і мудрість нашого народу, який накопичував і зберігав їх не одне століття, щоби передати майбутнім поколінням. Знання української етнокультури, фольклору проявилися у новій збірці.
📕✍️📚Заріччя : альманах літ. студії «Олександрійський бульвар». Г. Невінчана. — Біла Церква : [б. в.], 2024. — 119, [6] c. : іл.
Нещодавно побачила світ збірка від літературної студії «Олександрійський бульвар» – альманах «Заріччя». В анотації до книги зазначається, що «…це не просто збірка творів учасників літературної студії… це мистецький альбом». Дійсно, видання вражає своєю чудовою поліграфією, дякуючи роботі ТОВ «Білоцерківдрук». А ілюстрації до книги виконала Галина Невінчана − талановита білоцерківська художниця та літераторка. До збірки ввійшли прозові та поетичні твори тих, хто любить наше місто, відчуває його поезією в кожній начебто непримітній вуличці зі старими будиночками й похилими парканами та кожному прадавньому гранітному виступі з тих, що ще залишилися на берегах Росі.
📗✍️Євтушенко , Віктор. Відьмак / Віктор Євтушенко // Біла Церква , 2024. — 88 с.
В книзі йдеться про екстрасенса, читай знахаря, який своєю роботою допомагає людям оздоровитися, як фізично, так і психологічно, бореться з темними силами, вбачаючи в цьому своє покликання.
У новій книзі відомого автора висвітлене життя членів буковинської родини, яким довелося заплатити дорогу ціну за завдану скверну, заподіяну головним героєм повісті.
📗📕📘✍️Євтушенко, Віктор На трьох! : [гуморески] / Віктор Євтушенко, Володимир Дідківський, Леонід Гажала. — Біла Цнрква : [б. в.], 2024. — 155, [3] c.
Вибрані твори талановитих сміхотворців давно набули популярності серед читацького загалу, увійшли в спадщину гумористичного цеху та з успіхом виконуються авторами як власних творів, так і народними артистами України, озвучуються численними аматорами на різних сценах нашої держави.
✍️📘Кириченко, Андрій. CANNONIЧНІСТЬ ] : поезія / Андрій Кириченко. — Черкаси : О. Третяков, 2024. — 147 с.
Збірка віршів, видана у 2024 року і складається із трьох розділів. Перший розділ стосується війни, другий - це інтимна лірика, а третій - громадянсько-патріотичний, філосовський. Загалом кінцівка книги є більш розширеною та включає в себе, те що не увійшло до двох попередніх розділів", - розповів письменник. Назва поетичної збірки, окрім очевидної інтерпретації, яка стосується канону, має ще одну, приховану, через яку перша компонента передається англійською. 
Cannon у перекладі — гармата. Символічно, бо канон формується під дулами ворожих гармат і водночас створюють його ті, хто зі зброєю в руках боронить свободу України. Цю метафору підсилює і візуальне оформлення книжки, бо не переживши межових досвідів, створити щось вартісне стає неможливо.
📗✍️Мордатенко, Костянтин. Відлітають цвинтарі у вирій: Поезія. Твори в авторській редакції / Костянтин Мордатенко . – Л. : ЛА «Піраміда», 2023. – 432 с.
Поезії збірки різні за своєю тематикою й мотивами, а сама книга, в якій вірші датовані й розміщені в хронологічному порядку (відповідно до часу написання), відзначається прикметною для творчої манери автора
взаємодією голосів авторського Я й ліричного героя. Кожна тема як предметом художньої рефлексії автора, зокрема, життя і смерті, війни, любові, творчості, віри. Бога, слова, правди, пам’яті, природи, постає не як зовнішня даність, тобто відсторонена від автора, яка потребує зображення, а як витворена й утримана словом мить його духовного життя, індивідуалізована, емоційна й екзистенційно важлива. У цьому привабливість поезії .
📕✍️Різник, Сергій. Білоцерківський ліцей-гімназія №17. Історія у світлинах / Сергій Різник. — Біла Церква : Білоцерківдрук, 2024. — 223 с. : фото.
У книзі зібрано понад 700 світлин, які частково відображають історію однієї школи: від створення початкової семирічки і до набуття статусу «Білоцерківський ліцей-гімназія №17». Матеріали розміщені в хронологічному порядку: з 60-х років ХХ ст. до початку 2024 року. Книга містить спогади, записані зі слів колишніх учнів та вчителів Білоцерківської школи №17.
📕📖✍️Хронос. Зошит ХХVII : матеріали краєзнавчого клубу 21 листопада 2024 року / КЗ БМР Білоцерківська централізована бібліотечна система ім. Петра Красножона; під заг. ред. Є Чернецького. — Біла Церква : Білоцерківдрук, 2024. — 65 с.

Немає коментарів:

Дописати коментар