Одна з настанов кодексу японських самураїв гласить : «Якщо не знаєш, з чого почати, - роби крок уперед». Справжнім кроком вперед у пізнанні Країни Вранішнього Сонця , своєрідним порталом у Японію став День інформації «Відома і невідома Японія», що пройшов 29 листопада у бібліотеці №8.
Цей захід заслуговує на особливу увагу. Він приурочений до Року Японії в Україні, що оголошений згідно Указу Президента України. Для донесення до користувачів багатого та яскравого колориту далекосхідної країни в цей день у бібліотеці була оформлена яскрава книжкова виставка з елементами інсталяції «Загадкова країна – Японія». Відвідувачам книгозбірні була також запропонована захоплююча відеомандрівка «Таємнича культура і звичаї Японії», яка викликала неабиякий інтерес та захоплення . Серед багатьох цікавинок була зокрема й інформація про фундаментальну для японців річ під назвою «Японський сад». Навіть у задусі сучасних мегаполісів її жителі шукають вільні куточки й відтворюють там маленькі моделі саду, повертаючи природну гармонію та спокій у бетонні джунглі . Тож, присутнім запропонували взяти участь в арт-діалозі «Філософія японського саду каменів», який плавно перейшов у сеанс аромотерапії , що супроводжувався вишуканою, розміреною, « духмяною», з присмаком океану поезією хокку. Потім працівники бібліотеки провели цікаву інформину «Чи знаєте ви японську літературу ?» , де мова йшла як про класичні тексти, так і сучасні, наприклад, про цьогорічного лауреата Нобелівської премії з літератури,англійського письменника , уродженця Японії Кадзуо Ішігуро. На завершення Дня інформації пройшов захоплюючий майстер-клас із виготовлення декоративних квітів «Від сакури до хризантеми» та розпису квітами у техніці декупаж.
Захід, що відбувся у бібліотеці, допоміг користувачам доторкнутися до незвіданого світу культури Сходу, наблизитися до психології та відчуттів жителів дивовижно
Немає коментарів:
Дописати коментар