четвер, 20 березня 2025 р.

Українська мова та український кінематограф

Цієї середи тема спілкування та обговорення в україномовному розмовному клубі «Світлиця слова» була про українське кіно.

Як ви думаєте, хто ж з українців був піонером світового кінематографу? Відкриття кінематографа було зроблено в Україні. Це наше славне місто Одеса. Відкривачем і першопрохідцем у 1893 році був механік-самоуком Йосип Тимченко.

Доля українського кінематографу надзвичайно цікава, але водночас складна.

А хто ж був засновником саме українського кінематографу? Один із основоположників української кінематографії був Олександр Довженко, український письменник та кінорежисер.

Для його творчості характерні широта світобачення, самобутність драматургічної та режисерської манери, поетичність, емоційність та яскравий український колорит. Як режиссер він використовував відкриття і новації у галузі монтажу.

Олександра Довженка називають українським Леонардо да Вінчі. Довженко був першовідкривачем жанру кіноповісті. Особливу роль у становленні українського кіномистецтва відіграли фільми Олександра Довженка«Звенигора» (1928), «Арсенал» (1929), «Земля» (1930). Його творчість піднесла вітчизняний кінематограф до світового рівня. Стилістика, створена Довженком, поклала початок напряму, який визначають як «українське поетичне кіно».

Але ми можемо пишатися і сучасним українським кіно. Адже 11 березня 2024 року український документальний фільм режисера Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі» отримав у США найвищу нагороду – премію «Оскар». Ця подія відбулася на 96-й церемонії вручення премії Американської академії кінематографічних мистецтв і наук за заслуги в галузі кінематографа, що проходить в Лос-Анджелесі, фільм отримав нагороду «Оскар» у категорії «Найкращий документальний повнометражний фільм».

Присутні мали змогу подивитися відеоролик «Обличчя української історії. Олександр Довженко». Жваво обговорювали улюблені українські кінофільми та які жанри кому подобаються. Тож засідання було цікавим і насиченим. До нових зустрічей щосереди в бібліотеці-філії№5.

Немає коментарів:

Дописати коментар