Календар пам `ятних дат

23 березня 2015р.

Птахи, що приносять щастя
(1 квітня – Міжнародний день птахів)

У 1906 році була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. З того часу 1 квітня вважають Міжнародним днем птахів

Чекати буду теплої весни,
Тебе зустріну рано, до світання,
Впаде перо лелече в мої сни,
Впаде перо на щастя і кохання.

Життя людини тісно пов`язане з навколишньою природою: лісами,морями, квітами, птахами. Різновидів птахів на Землі дуже багато, та найбільш шанованою серед інших є лелека. Це птах, що приносить щастя. Він став священним  у багатьох народів і був уособленням турботи про батьків, його  вважали вісником богів.
Жителі Стародавньої Греції, побачивши птаха, опускались на коліна, а в Німеччині влаштовували гуляння і дзвонили у дзвони. Марокканці вірили, що лелеки – це люди, які прилітають з далекого острова.
Лелека, -  птах символ, птах – оберіг, з ним пов`язані мрії і сподівання людини.
У Молдові – лелека символ виноградарства. Його зображують із гроном винограду у дзьобі. Лелека – національний птах Білорусі.
З давніх давен люди вважали, якщо лелеки звили гніздо на хаті, то в родині буде щастя. Є повір`я, що ці птахи селяться тільки у дворах добрих і щирих людей. Живучи разом із людьми, птахи перейняли від них не одну  рису характеру, вони оберігають своє гніздо, як справжній скарб і роблять це не тільки батьки, а й діти. Як і людина, лелека може плакати. Журиться - стоїть годинами на одному місці з опущеною головою. Сумує, коли люди сваряться і калатає дзьобом від радості, коли між ними добро. Люди так полюбили цього великого птаха, що навіть народження своїх дітей приписали до його заслуг: «Малят у дім приносять лелеки».

Про лелек існує безліч легенд. Колись на землі панували звірі і коли народилася перша дитина, звірі, по черзі несли її до батьків, останнім, хто в цьому брав участь, був лелека. Дитину, замотану в білі пелюшки він віддав людям. З того часу й повелося, що дітей  в людську оселю приносить лелека.


Воїнственський, М.А.
Птахи /  М.А.Воїнственський. – К.: Радянська школа, 1984. – 299с.
В книзі дано основні повідомлення про птахів, які живуть на території України. Описано їх загальний вигляд, вікові зміни і образ життя, харчування, гніздування, розмноження, характерні особливості поведінки.









Маценко,Г.О.
Книга рекордів України. Природа навколо нас / Г.О.Маценко. – Тернопіль : Богдан, 2000.- 80с.
Видання містить багато звичайних і незвичайних, але цікавих і дивовижних фактів про все «най-най…» в Україні. Зі сторінок книги можна довідатись, де в нашій країні знаходяться найвищий водоспад і найглибше озеро, який з птахів літає найвище і яка риба живе найдовше, де й коли були зафіксовані найвища температура повітря і найнижчий атмосферний тиск.






Природа України. Енциклопедія рідного краю. – Харків: Веста : Видавництво «Ранок» : ФОП Жубр М.С., 2008. – 64с.
Наш навколишній світ чарують усі пори року. Ми, українці, маємо пишатися тим, що доля подарувала нам це диво – неповторну красу природи.  Книга проведе вас усією країною, познайомить з рослинами, птахами і тваринами нашої Батьківщини від карпатських гір, до безмежного причорноморського  степу.







Птицы.- М.:Мир, 1983.- 286с.
Подборка статей посвященная основным проблемам орнитологии. В книге изложены современные данные о полете, миграции и навигации, эволюции и поведении, физиологических особенностях, пении птиц, а также о взаимоотношениях человека и птиц в современном мире.









Скотт,М.
Природа. Оксфордская библиотека  / Майкл Скотт. – М.: Росмэн, 1995.- 160с.
Исследование отдельных уголков Земли увлекало путешественников прошлого.Еще увлекательнее исследования жизни планеты, которыми занимаются современные ученые. Книга захватывает читателя духом этих исследований и прославляет изумительное разнообразие растений, птиц и животных.






Сиротинко,А.Й.
Моя планета – Земля. Ілюстрована енциклопедія для дітей. – Х.: Веста : Видавництво «Ранок», 2006. – 128с.
Енциклопедія присвячена для дітей 8-12 років і покликана пробудити й розвинути інтерес до оточуючого світу, до природи нашої планети. Розділи книги розповідають про місце Землі в Сонячній системі, її материках і континентах, людях, птахах і тваринах, які їх населяють, оболонках, що обгортають землю.

Храбрый,В.М.
Атлас – школьный определитель птиц / В.М.Храбрый. – М.: Просвещение, 1988. – 224с.

Атлас-определитель предназначен для оперативного и простого определения научных названий птиц школьниками и юными натуралистами. Диагностические признаки для определения составлены таким образом, чтобы не ловить и не спугивать птиц, бережно относиться к миру пернатых. Цветные портреты 470 видов птиц помогут не только определению их названий, но и развитию внимательного отношения к этим животным, восхищения их окраской и повадками



23 січня 2015р.

День комп`ютерника – 14 лютого

14 лютого – неофіційний, але широко відомий  у професійному світі День комп`терника. Саме в цей день 1946р. був запущений перший реально працюючий електронний комп`ютер ENIAC. Розроблявся він по спеціальному замовленню армії США. Потрібна була машина  обрахунку балістичних таблиць для потреб армії та артилерії.
В 1943р. розробку ENIAC розпочали кращі американські кібернетики.
Запущений в роботу 14 лютого 1946 року ENIAC пропрацював трохи менше 10 років.
2 жовтня 1955р.  в 11.45 багатотонний комп`ютер було з почестями передано в музей Військової Академії США, а в календарі з`явилося нове свято – День комп`терника.
Уперше інформація про День комп`ютерника в Україні з`явилася у 2009 році. Більш широка інформаційна кампанія була розгорнута 2011 р., коли відомості про цей день потрапили і в україномовний віртуальний світ.



9листопада 2014р.

11листопада – 125 років від Дня народження Остапа Вишні, українського письменника-сатирика

Остап Вишня (Павло Михайлович Губенко) – воістину народний письменник, один з майстрів гумору й сатири, «чарівник сміху». Сатирик і гуморист виріс на грунті усної народної творчості й кращих досягнень класичної літератури. Він підняв і творчо розвив їхні знамениті традиції, ставши письменником – новатором, творцем якісно нового, оптимістичного й виховного сміху.
Творчість його надихалась і окрилювалась великим поняттям – Народ. Він глибокий знавець народного життя, народних дум, поривів, мови, побуту, звичаїв.
«Пошли мені, доле, сили, уміння, талану, чого хочеш – тільки щоб я хоч що-небудь зробив таке, щоб народ мій у своїм титанічнім труді, у своїх печалях, горестях, роздумах, ваганнях, - щоб народ мій усміхнувся! Щоб хоч не на повні груди, а щоб хоч одна зморшка ота розгладилася! Щоб очі мого народу, коли вони часом печальні та сумом оповиті, - щоб вони отакеньким шматочком радості засвітилися! І коли за всю мою роботу, за все те тяжке, що пережив я, мені пощастило хоч разочок, хоч на хвильку, хоч на мить розгладити зморшки на чолі народу мого, весело заіскрити сумні його очі, - ніякого більше «гонорару» мені не треба. Я – слуга народний! І я з того гордий, я з того щасливий!».
 Остап Вишня
Позакласний час. – 2014. - №10. – С.19-20

7листопада 2014р.


9 листопада – День української писемності та мови
 День української писемності та мови – це свято на честь літописця Нестора, якого возвели у ранг Преподобного. Він був послідовником знаменитих Кирила та Мефодія – творців слов`янської писемності.
Сьогодні українські вчені вважають, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови. Існують версії, що раніше на території України застосовували декілька видів писемності. Деякі з них використовували грецьку абетку та латиницю. Сучасний алфавіт української мови в основному складається з аналогів грецьких літер та декількох слов`янських знаків, однак раніше, крім кирилиці, використовувалася так звана глаголиця. Але її, очевидно, знали не всі, оскільки до наших часів дійшов лише один зразок такого письма.
В День української писемності та мови в школах традиційно проводяться різноманітні заходи. Всі вони присвячені темі писемності та грамотності. У цей день зазвичай пишуть диктанти, проводять тематичні вікторини та олімпіади з української мови.
Позакласний час.- 2014. - №10.- С.7

Нестор-Літописець – батько української історії та словесності
 9 листопада,  за церковним календарем вшановують  пам'ять Преподобного Нестора-Літописця.
 Книг на Русі в ХІ –ХІІ ст. було дуже багато, але на превеликий жаль, більшість із них було спалено під час міжусобних воєн, під час котрих палали міста, монастирі, а в них безцінні книгозбірні.
Не все згоріло. Із кілька сотень  вцілілих  книг найвидатнішою безперечно є п`ятитомна «Повість минулих літ» Нестора-Літописця.
Літопис «Повість минулих літ» - це не лише систематизована історія України від найдавніших часів до початку ХІІ століття, а й своєрідна хрестоматія поетичних і епічних сказань, оповідань і навіть байок та філософських творів. Лише повістей тут десятки, візантійські хронічки, народні перекази, розповіді дружинників, легенди, юридичні й дипломатичні документи, житія перших руських святих тощо.
Народився Нестор (орієнтовно) 1056 року. Сімнадцятирічним юнаком прийшов у монастир до ігуменів Антонія і Феодосія  - і тоді ж став ченцем, а невдовзі його висвятили на диякона. Помер на шістдесятому році життя. Ніхто не знає місця народження Нестора. Про його родину і дитинство теж достеменно нічого не відомо.
Про історико-літературний геній Нестора написано багато праць, однак минулі століття не залишили нам відомостей про його особу. Майже вся інформація побудована на припущеннях і догадках. Тому й біографія самого літописця – напівлегендарна.
Першоджерела:
Степанишин,Б.
Давня українська література в школі / Борис Степанишин. – К. : Либідь, 2000. – С.315-324




9 листопада – День книги рекордів Гіннесса
Всесвітній день Книги рекордів Гіннесса було засновано в 2003 році, коли кількість примірників видання перевищили 100млн. Нині свято відзначають щорічно у листопаді. Цього дня тисячі людей по всьому світу здійснюють спроби встановити який-небудь рекорд, щоб потрапити в черговий випуск.
Зараз довідник, що містить всесвітньо визнану колекцію світових рекордів, як людських досягнень, так і екстремальних фактів природи, виходить під назвою «Світові рекорди Гіннесса». Назву «Книга рекордів Гіннесса» видання мало до 2000року. До слова, «Книга рекордів Гіннеса» сама потрапила до… «Книги рекордів Гіннесса» - як видання з найбільшим накладом із усіх книг ( за винятком Біблії).
Як з`явилася Книга рекордів Гіннесса?
Задум виник далекого 1951 року, коли Г`ю Бівер, один з керівників англійської пивоварної компанії «Гіннесс», під час полювання посперечався з друзями, який птах – найшвидший у Європі.
На жаль, під рукою не виявилося довідника, здатного задовольнити цікавість джентльменів. Бівер подумав, що сотні подібних питань напевно обговорюються людьми і що книги, яка допомогла б вирішити суперечки про рекорди, немає…То чому б її не створити?
Видавництво для майбутнього довідника відкрили в Лондоні. Коли видання, що спершу мало назву «Книга надзвичайного Гіннесса», несподівано стало хітом продажу, вирішили надрукувати наступні випуски, зрештою нова версія книги рекордів почала виходити щороку в жовтні.
Як потрапити в Книгу рекордів Гіннесса?
Потенційний претендент повинен зареєструватися на сайті :
www.guinnessworldrecords.com , після чого подати заявку, натиснувши кнопку «Встановити рекорд»

Позакласний час.- 2014. - №10.- С.15

14 жовтня 2014р.
Козацькому роду нема переводу
(14 жовтня – День українського козацтва)
14 жовтня -  християнське і народне свято Покрови Пресвятої Богородиці .
З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва.
У Київській Русі Пресвяту Матір вважали могутньою заступницею та покровителькою, цілковито віддаючись під її покров. Князь Ярослав Мудрий віддав свою державу під опіку Богоматері. За її посередництвом Почаївський монастир був врятований від турків.
Козацтво України вважало Пресвяту Богородицю своєю особливою покровителькою. Тому на Запоріжжі була збудована церква Святої Покрови, і празник цей урочисто святкували на Січі. Куди б доля не заносила козаків, завжди з ними була ікона Пресвятої. Існує переказ, що після зруйнування Запорозької Січі в 1775 році козаки, що пішли за Дунай, взяли ікону Покрови.
Першоджерела:
Позакласний час. – 2014. - №9. – С.83

Гетьман. Т.2.  Осмислення : нариси до історії мазепіани / Ольга Ковалевська та ін.; ред. Ю.Олійник, І.Давидко. – К. : Темпора, 2009. – 368с.
Видатний проект «Гетьман» пропонує читачеві неупереджений та всебічний погляд на одну з видатних постатей української історії – гетьмана Івана Мазепу. Нариси до біографії гетьмана та української і зарубіжної мазепіани, вміщені у двох томах книги, подають цілісний портрет видатної особистості в контексті своєї епохи, дозволяють скласти уявлення про суспільні обставини, у яких Іван Мазепа сформувався і виявив себе як державний діяч, а відтак глибше зрозуміти мотиви і чинники його діяльності та, можливо, відкрити для себе незнану досі грань історії українського державотворення. Ви дізнаєтесь про інтерпретацію постаті гетьмана в українській і зарубіжній історіографії, у творах мистецтва та художній літературі, про вшанування його пам`яті.

Книга розрахована на широке коло читачів.
Буктрейлер: http://bcbiblio8.blogspot.com/2014/10/blog-post.html

18 червня 2014р.
24 серпня – День Незалежності України
Кожна країна має свою територію – землю, мову  культуру, історію і традиції. Але кожна країна  має також  і свій день народження, день проголошення незалежності. Це державне свято. Україна, наша Батьківщина, розташована в центрі Європи. Вона також має свою землю, мову, культуру, історію, звичаї, традиції і свій день народження.
24 серпня 1991 року на позачерговій сесії Верховної Ради України, яка розглядала питання про політичну ситуацію в республіці, було прийнято Акт проголошення незалежності України, затверджений конституційною більшістю депутатів. Президія Верховної Ради за короткий період часу прийняла низку надзвичайно важливих документів. На початку вересня було прийнято постанову про підняття над будинком Верховної Ради синьо-жовтого прапора, що започаткувало процес відмови нової держави від радянської символіки.

Багнюк,А
Символи українства : художньо-інформаційний довідник / Анатолій Багнюк. – Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2010. – 512с.
Книга в популярній формі розкриває значення і зміст античних, християнських і національних символів та образів, які на думку автора, належать до основи української духовності.
Пропонується викладачам, студентам, вчителям і учням загальноосвітніх шкіл, а також всім, хто  цікавиться проблематикою духовної культури.




Петровський,В. та ін.
Історія України. Неупереджений погляд : факти, міфи, коментарі / В.В.Петровський, Л.О.Радченко, В.І.Семененко. – Х. : ВД «ШКОЛА», 2007. – 592с.
Книга обіймає весь період появи та розвитку людських спільнот на території сучасної України. Автори відтворили складний, неоднозначно трактований шлях народу України до незалежності, не оминувши трагічних та величних сторінок у його життєписі.
Видання буде безумовно корисним не лише для учнівської та студентської молоді, але й для всіх, хто цікавиться історією України.



Хаткіна,М
Це, мій сину, твоя Україна : подорож у просторі та часі / Марія Хаткіна. – Донецьк : ПП «ЦСО», 2005, - 304с.
Ця книжка познайомить молодших школярів з усіма принадами України. Природа України, деякі історичні пам`ятники, народні звичаї відкриваються малому читачеві у трохи незвичайній формі – батько-мандрівник пише до сина Тарасика. Невимушена лірична мова звертається безпосередньо до душі маленького українця.
Адресована не тільки дітям 10 – 11 років, а й учителям і вихователям як збірка матеріалів до уроків народознавства та природознавства.

***
17 червня  2014р.

11 липня  – Всесвітній день шоколаду
Батьківщиною Всесвітнього дня шоколаду вважається Франція. Саме французи в 1995 році започаткували його. Це молоде свято досить швидко здобуло популярність і крім Франції його стали відзначати в Німеччині, Італії, Швейцарії та інших європейських  країнах. У США  є аж два «шоколадних свята»: 7 липня та 28 жовтня.
Крім того, є ще один Всесвітній день шоколаду, який святкують 4 вересня.
Всесвітній день шоколаду – це ще й день позитиву, веселощів і солодкого життя.
Гербіш,Н
Теплі історії до шоколаду. – К. : Брайт Стар Паблішинг, 2012. – 144с.
Ця книжка – збірник добрих, теплих, шоколадних, цілющих слів. Тут містяться історії про різних людей, життя, любов, слова, дружбу, смуток, пошуки, успіх, подорож, домашню випічку, міста, кутові будинки, про велосипеди, кіно й картини, про музику, лікарні, студентів, книжки, про неосвітлені вулиці й старі листи, маленькі дрібниці й великі зміни.






Дал,Р
Чарлі і шоколадна фабрика / Роальд Дал; пер. з англ. В.Морозова. – К. : «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2013. – 240с.
«Чарлі і шоколадна фабрика» - найпопулярніша книга Роальда Дала, якого часто називають «літературним батьком» Джоан Ролінг – авторки «Гаррі Поттера».
 …Жив собі бідний хлопчик , якому раз на рік – на його день народження, дарували єдиний дарунок – маленький шоколадний батончик. Але хлопчик мав добре серце, і тому з ним трапляється неймовірна пригода, яка не залишить байдужими ні дітей, ні дорослих. Можливо, це найзворушливіша повість нашого часу. «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» стверджує, що «Чарлі й шоколадна фабрика» - одна з тих справжніх і захоплюючих книжок, які необхідно прочитати кожній дитині…

Дочинець,М
Хліб і шоколад : новели / Мирослав Дочинець. – Мукачево : Карпатська вежа, 2012. – 290с.
Перед нами – «легка» і «світла» проза. Мирослав Дочинець має свій стиль письма, за яким проглядається витончений художній смак, відчуття форми, композиційної самодостатності творів. Особливе місце відведено жінці. Герої заново «створюють» мужчин, у яких закохані, причому кохання двох не припиняється і в потойбіччі. Автор не грає в містику, він оновлює міф кохання.



***
28 червня – День Конституції України
Україна – правова держава
В Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України – Основний Закон держави,  ухвалений 28 червня 1996 року на 5-й сесії Верховної Ради України 2-го скликання. На пам`ять про прийняття Конституції в Україні щорічно святкується державне свято – День Конституції України.
Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.

Україна. Конституція (1996)
Конституція України : прийнята на п`ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996р. – Кіровоград. : Державне видавництво, 1998. – 72с.
Верховна Рада України від імені Українського народу – громадян України всіх національностей,
виражаючи суверенну волю народу,
спираючись на багатовікову історію українського державотворення і на основі здійсненого українською нацією, усім Українським народом права на самовизначення,
дбаючи про забезпечення прав і свобод людини та гідних умов її життя,
піклуючись про зміцнення громадянської злагоди на землі України,
прагнучи розвивати і зміцнювати демократичну, соціальну, правову державу,
усвідомлюючи відповідальність перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішнім та прийдешніми поколіннями,
керуючись Актом проголошення незалежності України від 24 серпня 1991року, схваленим 1грудня 1991 року всенародним голосуванням,
приймає цю Конституцію – Основний Закон України
   ***

6 червня 2014р.
1 червня – День захисту дітей
«Коли я став по-справжньому дорослим, мені страшенно захотілося повернутися назад у дитинство – догратися, досміятися, добешкетувати…Вихід був один – стати дитячим письменником. Так я й зробив. І, пам`ятаючи своє невеселе дитинство, я намагався писати якомога веселіше».
                                               (Всеволод Нестайко)

5 червня 1895 року
Народився український письменник Михайло Яловий (Юліан Шпол).
«…В світі є одна лиш істина незаперечлива, це – жити!»
                                                           (Михайло Яловий)


6 червня – День журналіста
6 червня, уся журналістська спільнота України відзначає свято – День журналіста.
25 травня  в 1994 році Президент Леонід Кравчук підписав відповідний указ  - на підтримку ініціативи делегатів І Всеукраїнського з`їзду редакторів газет і журналів. Дата відзначення Дня журналіста 6 червня обрана не випадково ще й тому, що це день прийняття в 1992 році Спілки журналістів України до Міжнародної федерації журналістів
             
Інформаційна політика України. Європейський контекст / Л.В.Губерський, Є.Є.Камінський, Є.А.Макаренко та ін. ; гол.ред.С.В.Головко. – К.: Либідь, 2007. – 360с.
У монографії розглядаються нові тенденції та перспективи інформаційної політики України в контексті процесів європейської інтеграції, висвітлюються її зовнішньополітичні, правові, безпекові, економічні та іміджеві чинники, аналізується інформаційно-комунікаційний ресурсний потенціал держави, характеризується увесь спектр мас-медійної сфери України.




Квіт,С.
Масові комунікації / Сергій Квіт; Національний університет «Києво-Могилянська академія». – К.: Видавничий дім «Києво-Могилянська академія, 2008.- 206с.
Підручник зосереджується на дослідженнях цієї галузі із залученням найновішого західного та українського досвіду. Зокрема розглядаються різноманітні теорії масових комунікацій, методи медіа-досліджень. Особлива увага приділяється професії журналіста, українським медіа реформам, журналістській освіті, новим медіям, глобалізаційним явищам.
Тимошик, М.
Книга для автора, редактора, видавця : практичний посібник  / Микола Тимошик. – К.: Наша культура і наука, 2005. – 560с.(Бібліотека видавця, редактора, автора)
Це перше в Україні видання, де в популярній формі комплексно висвітлюються найголовніші питання, що охоплюють усі процеси творення, редакційно-видавничої підготовки, поліграфічного виконання та реалізації різних видів видань.



7 червня 1952 року
Народився турецький письменник, лауреат Нобелівської премії 2006 року Орхан Памук.
                                               «…якщо не мрієш, час не рухається».
                                                           (Орхан Памук)


7 червня 1848 року
Народився французький художник, один із представників постімпресіонізму Поль Гоген.
«Головне у творі саме те, що не висловлено».
                                                           (Поль Гоген)

8 червня 1926 року
Народилася українська поетеса, дисидент Ірина Сеник
«Щастя –
Це Ти
Моя Україно
Опромінена сонцем
Рідного неба»
                        (Ірина Сеник)

13 червня 1874 року
Народився український письменник Марко Черемшина (Іван Семанюк)
«У пригорщі брав би тото зелене село, леліяв би, як дрібненьку запашну отаву, гладив би, як паву»
                                               (Марко Черемшина)

15 червня 1941 року
Народився видатний український кіноактор, сценарист, режисер, письменник Іван Миколайчук
«Чи потрібно якось спеціально турбуватися про те, щоб рятувати традиційну культуру? Мені здається, що ні. Рятувати треба душу народу, душу своєї нації. Всі найбільші цінності – в серці народному. Якщо збережемо духовне здоров`я, то не загубиться і його традиційна культура»
                                               (Іван Миколайчук)

15 червня 1902 року
Народилася українська письменниця Наталя Лівицька-Холодна
«Одгриміла епоха єдина,
одшуміли в прапорах вітри.
як знайти Тебе, Україно,
Серед злоби й нікчемної гри?»
                                                (Наталя Лівицька-Холодна)

18 червня 1928 року
Народився український письменник Сергій Плачинда
«Мово рідна! В тобі мудрість віків,і зойк матерів, і пісня серця дівочого,
і крик новонародженого. Світловолоса діво! Єдина печаль пройме, що не вистачить життя, аби перенести твій мовний океан. Бо ти є вічність. Ти є Правда, Добро і Краса народу. Тож такою будь, мово рідна!»
                                               (Сергій Плачинда)

22 червня – День скорботи та вшанування пам`яті жертв Другої світової війни
«І живуть у пам`яті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни»
                                               (В.Симоненко)

29 червня 1900року
Народився французький письменник Антуан де Сент-Екзюпері
«Спостережливе лиш серце. Головного очима не побачиш»
                                               (Антуан де Сент-Екзюпері)

30 червня 1911року
Народився польський поет, прозаїк, перекладач, есеїст, літературознавець, лауреат      Нобелівської премії з літератури 1980 року Чеслав Мілош
«Голос пристрасті кращий за розуму голос,
Коли всі безпристрасні історію змінити не годні»
                                               (Чеслав Мілош)


                                                                       ***
24травня 2014р.

24 травня – Європейський день парків

Європейський день парків був організований Федерацією «ЄВРОПАРК», яка об`єднує природні та штучно створені території в тридцяти шести європейських країнах, що охороняються законом. Проведений вперше  в 1999році, цей день тепер святкується щорічно по всій Європі 24 травня. Дата святкування була вибрана не випадково – саме 24 травня 1909 року у Швеції було створено перший із дев`яти Європейських Національних парків.

Парк «Олександрія», що знаходиться в нашому місті – один із небагатьох пейзажних парків України, в якому чітко відображені різнопланові романтичні мотиви. Більшість історичних паркових композицій в «Олександрії» добре збереглися до нашого часу, що є винятком, адже подібні об`єкти садово-паркового мистецтва вже майже не збереглися не тільки в Україні, а й у Європі. Парк сьогодні є одночасно одним із найвагоміших центрів заселення території рослинами, які для неї не були раніше властиві.


Галкін,С
Парк «Олександрія». Історія та сучасність / Сергій Галкін. – Біла Церква: Видавець Пшонківський О.В., 3013. – 104с.
Книга присвячена перлині садово-паркового мистецтва України дендрологічному парку «Олександрія» Національної академії наук України. Автор розповідає про історичне минуле м. Біла Церква. В деталях подаються біографічні дані роду графів Корчак-Браницьких, які створили парк. Читач познайомиться з основними етапами будівництва «Олександрії» в ХVІІІ-ХХ ст., архітектурою, садово-парковими композиціями, гідротехнічними спорудами  та рослинним світом.
            Для істориків, парко знавців, дендрологів, широкого кола читачів, які цікавляться історією України.

Хроніка 2000. Поезія українського парку : Український культурологічний альманах. Вип. 41- 42 . – К. : 2001. – 797с.
            Україна багата чудовими парками й садами, які є національним історико-культурним, науковим та естетичним надбанням нашого народу.
            За літературними джерелами, найдавніші парки на території України були побудовані польськими й литовськими феодалами ще в ХVІ-ХVІІ ст.
            Альманах складається з розділів:
Людина і парк. Ландшафтне мистецтво
Ботанічні сади України
Зелені багатства Києва
Сади і парки старої Гетьманщини
                                               Парки Правобережжя
                                               Парки Волині й Галичини
                                               Парки степової України і Криму

                                               Вчені садівники України

                                   ***
20 травня 2014р.  
24 травня – День слов`янскої писемності і культури

У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про День слов'янської писемності і культури

На підтримку ініціативи органів державної влади, Національної
академії  наук  України,  громадських  і релігійних організацій та
враховуючи   історичне   та   просвітницьке   значення    спадщини
слов'янських   первоучителів  у  здобутку  національної  культури,
п о с т а н о в л я ю:
Установити в Україні День слов'янської писемності і культури,
який відзначати щорічно 24 травня в день вшанування пам'яті святих
рівноапостольних Кирила і Мефодія.

Президент України                                         Л.КУЧМА

м. Київ, 17 вересня 2004 року
N 1096/2004

            24 травня  православні християни святкують рівноапостольних Кирила та Мефодія, вчителів слов` янських.
Кирило, якого називали Філософом, народився у 827 році в місті Солонь. Він був молодшим сином воєначальника Лева. З дитинства відрізнявся розумом та винятковою пам`яттю. Знайомство з творами Григорія Богослова викликало в ньому захоплення богослов`ям. Подальше життя він присв`ятив Богові і зі своїм братом Мефодієм жив у монастирі. Разом вони обернули в християнську віру багатьох язичників.
Брати володіли багатьма мовами, винайшли слов`янську азбуку  і почали перекладати Святе Письмо і богослужбові книги. Так з`явилася нова писемність, абетка складена болгарськими просвітителями Кирилом і Мефодієм  названа в честь одного із них «кирилицею». Кирилицею написані всі відомі твори ХІ і наступних століть: «Остромирове Євангеліє», «Слово про закон і благодать», «Мстиславове Євангеліє», «Повість минулих літ» та ін…
У Давній Русі були поширені два алфавіти: глаголиця та кирилиця. Офіційним алфавітом була кирилиця.

Кордон, М.В.
Українська та зарубіжна культура : підручник. Видання 2-е, стереотипне / М.В.Кордон. – К.: Центр учбової літератури, 2007.- С.303
            В книзі розглядається історія української та зарубіжної культури – від первісного суспільства до кінця ХХ ст. Висвітлені питання розвитку освіти, наукових знань літератури і мистецтва на різних етапах людської історії.





Матвеєва, Н. Голобородько,А.
Святі і свята України : календар церковних свят і народних традицій : словник–довідник / Наталія Матвеєва, Андрій Голобородько. – К.: Український Центр духовної культури, 1995. – С.119
            Автори словника – довідника являються лауреатами Державної премії України. Це перша спроба в науково – популярній формі систематизувати та узагальнити відомості як про церковні, так і про народні свята в їхньому взаємозв`язку і взаємозалежності.




 ***
          
 22 травня -  День перепоховання Т.Г. Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева

Пом` янемо родиною – великою, вольною
     
         10 березня  1861 року у м. Петербурзі помер Тарас Григорович Шевченко. 12 березня був похований на Смоленському кладовищі російської столиці. Посмертний прихисток Великого Українця був тимчасовим. Друзі заприсяглися перевезти його тіло до України.
Через 58 днів після похорону, 8 травня на Смоленському кладовищі зійшлися численні друзі й прихильники для проводів праху Кобзаря в Україну. 
Шлях був неблизьким : через Москву, а на Україні – Глухів, Кролівець, Батурин, Ніжин, Носівка, Бровари, Київ. По вимозі  художника Григорія Честахівського  було виконано волю  Тараса Шевченка - захоронити його над Дніпром.  20 травня  вранці пароплавом «Кременчук» процесія рушила по Дніпру до Канева.
       
                      Я тільки хаточку в тім раї
                       Благав і досі ще благаю,
                       Щоб хоч умерти на Дніпрі,
                       Хоч на малесенькій горі.
 
У середу 22 травня Тараса Григоровича Шевченка захоронили: вибрали Чернечу гору, на яку вказав родич Варфоломій Шевченко.
Першоджерела:
Білий В. В Україну – назавжди / Володимир Біленко // Урядовий кур` єр. – 2011. – 21 травня.- С.8

***
14 травня 2014р.

18 травня - День пам`яті жертв політичних репресій     
День пам`яті жертв політичних репресій    встановлено з метою належного привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам'яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства.                                                                                           
Указом президента України Леоніда Кучми №1181/2000 від 31 жовтня 2000 року День пам'яті жертв голодоморів, який відзначався кожної четвертої суботи листопада перейменовувався на «День пам'яті жертв голодомору та політичних репресій». Указом Кучми №797/2004 від 15 липня 2004 року встановлювалася назва «День пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій».
Указом Президента України Віктора Ющенка №431/2007 від 21 травня 2007 року дні пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій розведено у часі. День пам'яті жертв голодоморів залишився щочетвертої суботи листопада, натомість, третя неділя травня встановлена Днем пам'яті жертв політичних репресій
                                                                                                                (із Вікіпедії)
          
Матеріали Всеукраїнської конференції сумної пам`яті великого терору 1937 року «Злочин без кари» 3-4 листопада 1997 року .- К.: Стилос, 1998 .- 272с.
            Всеукраїнська наукова конференція «Злочин без кари», що відбулася 3-4 листопада 1997 року до 80-річчя жовтневого перевороту, мала яскраво виражений антибільшовицький характер. Викриття комуно - тоталітарного минулого наскрізно проходило крізь численні виступи учасників конференції.
            Конференція відбулася у Колонному залі Київської міської державної адміністрації. Були присутні близько 300 осіб, в тому числі зарубіжні гості  (Росія, США) та представники дипломатичного корпусу (Німеччина, Польща), народні депутати України всіх рівнів, відомі письменники, науковці, політрепресанти 30-80-х років, редактори центральних газет і журналів, працівники прокуратури, діячі релігійних конфесій та ін.
            До збірника увійшло близько 50 статей, тобто значно більше, ніж виступило з трибуни ( на жаль, частина виступів не увійшла до праці через те, що не всі автори подали в установлені терміни редколегії тексти своїх виступів). Ми зберегли мову оригіналів рукописів.
            Структурно праця складається з трьох розділів, де матеріали першого й третього розділів розташовано за проблемно – тематичним принципом, другий – алфавітно.
                                                                                                                                        

 Реабілітовані історією. Київська область. Книга перша. - К., 2004.- 544с.
            Перша книга «Реабілітовані історією. Київська область» є складовою частиною 27-томного науково – документального видання «Реабілітовані історією». Вона присвячена аналізу і документальному дослідженню про політичні репресії, депортації та інші утиски прав і свобод громадян області.
            Вперше широко використано праці лідерів опозиції – Л.Троцького, Л.Каменєва, М.Бухаріна і літературу про них, а також факти з виступів делегатів з`їздів і конференцій ВКП(б) та КП(б)У. Введено в науковий обіг велику кількість документів і матеріалів з державних архівів.
            Матеріал книги – цілісне наукове дослідження про трагічні події на Київщині за доби громадянської війни та будівництва соціалізму.

 Розсекречена пам`ять: Голодомор 1932- 1933 років в Україні в документах ГПУ – НКВД. – К.: ВД «Стилос», 2007.- 604с.
            У виданні представлено документи радянських органів державної безпеки – Державного політичного управління (ДПУ) та Народного комісаріату внутрішніх справ(НКВС), що містять додаткову архівну інформацію про причини, перебіг і наслідки найстрашнішої трагедії в історії українського народу ХХ століття – Голодомору 1932 - 1933 років. Документи розповідають про здійснення органами держбезпеки масових політичних репресій, у тому числі й з метою приховування правди про Голодомор.
Майже 70 років ці документи зберігались під грифами секретності і були недоступними для дослідників.


           Конквест,Р.
Великий терор. Сталінські чистки тридцятих років / Роберт Конквест; переклад з англійської Н.Волошинович та З.Корабліної.- Луцьк: Волинська мистецька агенція «Терен».- 880с.
            Книга Р.Конквеста «Великий терор» - вражаюче за своєю ґрунтовністю й фаховістю дослідження періоду  сталінських репресій 30-х років ХХ століття. За допомогою наукових джерел, письмових свідчень очевидців та жертв терору, документів тієї епохи автор проливає світло на один із найбільш замовчуваних періодів історії СРСР. Погляд західного дослідника на перебіг подій особливо цікавий ще й тому, що це – незаангажований погляд зі сторони. А представлений у книзі аналіз терору як явище неодмінно стане грунтом для нових досліджень сучасних українських істориків.
Для науковців, студентської молоді, широкого кола читачів.

         
           Лук`яненко,Л.
Де ти, доле України? / Левко Лук`яненко. – К.: Видавництво ПП «Телерадіокомпанія «ІК», 2011. – 268с.
            Ми всі – народ, ми всі – одного роду.
            Ми між собою – рідні і свої.
            І нам Господь в дарунок дав свободу,
            Та ми колись не втримали її.
                                               (С.Кордунова)
Левко Григорович Лук`яненко – одна з найяскравіших особистостей сучасного світу, або, як він сам себе називає, просто старий козак – не перестає дивувати своїм надзвичайним талантом письменника і філософа.
Книга «Де ти, доле України?» - це останнє сово в філософії, політології та психології Української душі.
Цю книгу написано, звичайно, не за один день, але, здається, на одному подиху. Тому й читати її легко, попри те, що автор на підтвердження власних тез робить глибокі й цікаві екскурси в археологію, історію, етнографію, соціологію та філософію.
Цитата початку книги:
« А душа квилить за Україною… Так щемно, як колись від новини про смерть батька і молодшого брата… Хочеться заволати:
 « Боже! Чого так? Чого їх передчасно забрав від нас? О, рідна ненько Україно, чого так тяжко в тобі людині жити? Чого твоя пречудова природна краса не проллється чистою росою на голови синів твоїх і не зробить їх твоїми щирими захисниками ? Чого в їхніх душах зневіра й вічні сумніви, що штовхають на манівці шукати щастя й добра людського в інших країнах поміж чужинців?»
            Левко Григорович Лук`яненко намагається допомогти нам не лише зрозуміти розумом, а й відчути серцем долю України – так глибоко, як відчуває її він, злитися з тим містичним і водночас реальним торсіонним полем, де верховодить воля Святослава, Хмельницького, Шевченка…Щоб черпати з нього звитяжний дух нашої давнини і живити сучасними перемогами.
        
 Лук`яненко,Л.
 З часів неволі. Книга п`ята . Одержимі.- К.: Тамподек ХХІ, 2012.- 648с.
            П`ята книжка спогадів Л.Лук`яненка охоплює 1976 – 1988 роки : два роки під адміністративним наглядом у Чернігові, створення Української Гельсинської групи, другий арешт 12грудня 1977 року, десятирічне камерне ув`язнення в таборах особливо суворого режиму в Мордовії (С.Сосновка) та на Уралі (с.Кучино). Це щира розповідь про боротьбу українських політичних в`язнів за національну свободу і честь України, за права людини, за власну гідність у наджорстоких умовах режиму ув`язнення. Це не переказ подій з других уст, а неоціненні свідчення учасника подій і боротьби.

***
18 травня - Міжнародний день музеїв

Найменший і найбільший музеї України

Дослідники вирішили визначити найбільший та найменший музеї країни. Мали гарний привід – Міжнародний день музеїв. Результати центру ОПАД виявилися дещо сенсаційними!
Найбільшим музеєм України  прогнозовано визнали Національний музей народної архітектури та побуту України (Пирогів). 130га – найбільший скансенс Європи.
А от найменшим серед офіційно зареєстрованих став Музей плаката України при журналі «Музеї України».
За матеріалами museum-ukraine.org.ua

Копейка . – 2014. – 21 мая. – С.22
                                           ***

13 травня 2014р.
15 травня - Міжнародний день сім`ї
                    
                  Зневага до виховання – загибель людей, сімей, держав і всього світу.
                                                                                                              Ян Амос Камінський

 Сім`я – особливий емоційно взаємодіючий осередок суспільства, в якому цементується фундамент особистості. Це визнано цілим світом і тому закономірним є те, що ООН ухвалила щорічно 15 травня відзначати Міжнародний день сім ї. Проблема створення щасливої сімї і правильного виховання в ній дітей справедливо вважається завжди актуальною.
Пропонуємо вашій увазі, шановні користувачі, кілька книг на тему даного свята

Енциклопедія батьківства: посібник з сімейного читання / Авт.кол. за заг. Ред.. Є.І.Коваленко, С.В.Кириленко. – К.: КНТ, 2008. – 592с.
Книга містить понад 500 статей, в яких розкриваються основи виховання дітей в сім`ї, роль сім`ї і особистого прикладу батьків у становленні в молодого покоління загальнолюдських цінностей.
У книзі також розглядаються проблеми, пов`язані зі зміцненням сім`ї, створенням у ній морально-психологічного комфорту для виховання дітей.
Перший розділ розкриває документи Генеральної Асамблеї ООН та Закони України про права дитини:
1. Конвенція ООН про права дитини        С.6
2. Сімейний кодекс України                                                             С.11
3. Закон України «Про охорону дитинства»                                   С.15
4.Закон України «Про основи законодавства України про
    охорону здоров я                                                                            С.27
5. Закон України «Про освіту»                                                           С.31           
Книга розрахована на вчителів, студентів педагогічних вузів та педагогічних коледжів, батьків 
та широке коло читачів, що цікавляться проблемами сімейного виховання.

Черепанова,С.О.
Філософія родознавства : навчальний посібник / Світлана Черепанова; передмова проф. В.Г.Скотного. – К.: «Знання», КОО, 2008. – 460с.
            У навчальному посібнику в контексті гуманітарно-культуротворчої стратегії філософії освіти розглянуто буття людини у просторі культури, поняття «рід-покоління», духовність родинного середовища, цінності національної культури, традиційну родинну обрядовість українців, форми збереження історичної та родової пам`яті, теоретичні аспекти генеалогії, методи дослідження родоводу.
            Для студентів закладів освіти педагогічного, гуманітарного, технічного профілю різних рівнів акредитації, викладачів, фахівців у галузі національного виховання, педагогіки, культурології, всіх, кого цікавить духовне піднесення власного Роду, а відтак – України.

Фенвік, Е.
Мати і дитина : практичний порадник для батьків / Елізабет Фенвік. – Львів: «БАК», 2007 .- 264с.
Із передмови
Перед Вами третє українське видання всесвітньо відомої книги, адресованої молодим батькам, яке допоможе пізнати все потрібне для догляду за дитиною .
Два попередні видання набули широкої популярності, ними користуються понад
п` ятдесят тисяч вдячних родин. Українське видання доповнене досвідом вікових традицій українського народу з виховання дітей та інформацією, що допоможе отримати кваліфіковану медичну допомогу.
            Це черговий прекрасний подарунок добродія Григорія Малиновського, який фінансував видання цієї книги. Пан Малиновський  за фахом інженер, винахідник, підприємець. Молодою людиною був змушений покинути зруйноване родинне гніздо на Бойківщині та переїхав до США; деякий час працював інженером у фірмі Крайслера, але вигідна праця «для когось» його не вдовольняла. Свою творчість пан Григорій виявив у винаході фізіотерапевтичного приладу для осіб з проблемами кістково- суглобової системи та порушенням кровообігу, йому належать два міжнародні патенти. Пан Григорій виявляє гідний подиву патріотизм не на словах, а в ділах. Він знаний своїми щедрими ініціативами, завдяки яким з`явилася в Україні низка видань найвищого рівня. В особі мецената Григорія Малиновського бачимо яскравий приклад шляхетної людини, яка власний успіх перетворює у засіб допомоги ближнім та вимріяній українській державі…
О.Заячківська.

8 квітня 2015р.


8 квітня – Всесвітній день ромів
Цигани (самоназва – рома) – народ, який живе невеликими групами, майже в усіх країнах світу. Мова – циганська. Більшість циган двомовні, другою мовою є мова народу, серед якого вони живуть. Цигани – вихідці з Індії, звідки вони почали розселятися в 11ст. На території України з`явилися в 15-16ст. (спочатку в південних районах і в Криму). Майже в кожній країні цигани є кочові, напівкочові та осілі. Традиційне заняття циган – ремесла (ковальство, лудіння, ложкарство), конярство, музика, танці, спів, ворожіння.


Данилкін,О.
Культура циган України: минуле і сучасність : за матеріалами єдиної в Україні державної циганської колекції, зібраної автором книги (м.Біла Церква). – К.,2001.- 76с.
Контроверсивність роздумів про проблеми національних меншин в Україні полягає не в площині демонстрації позитивного чи негативного досвіду щодо інтеграційних процесів, розвитку культурних надбань тих чи інших національних груп, а в тому, що серед національних меншин України існує певна ієрархія.
Цигани (далі і завжди – роми) в ієрархії національних меншин України займають чи не найостанніше місце. Їхнє «аутсайдерство» пояснюється багатьма причинами.

Національні меншини України: історія та сучасність. Науково-довідкове вид. / упоряд.: Р.Марценюк, І.Винниченко. – К.: МАУП, 2006. – 256с.

Науково-довідкове видання містить інформацію про національні меншини України, історію їх поселення на територію нашої держави, громадські об`єднання, органи державної влади, що опікуються національними меншинами. Також у довіднику подано бібліографію стосовно історії та сьогодення етнічних складових українського народу, видатних осіб іноземного походження, життя та діяльність яких була пов`язана з Україною.


***



1 квітня – День сміху
- Міжнародний день птахів
6 квітня – День геолога
7 квітня - Всесвітній день здоров я
11 квітня - Міжнародний день визволення в язнів фашистських таборів
12 квітня - Всесвітній день авіації і космонавтики
- День працівників ракетно – космічної галузі України
18 квітня – День пам яток історії та культури
19 квітня – День довкілля
20 квітня - Великдень
22 квітня - Всесвітній день Землі
23 квітня - Всесвітній день книги
26 квітня – День Чорнобильської трагедії
27 квітня - Всесвітній день поріднених міст
28 квітня – День охорони праці
1-2 травня – Дні міжнародної солідарності трудящих
3 травня - Всесвітній день свободи преси
5 травня - Міжнародний день акушерства
8 травня – День Червоного Хреста і Червоного Півмісяця
9 травня – День Перемоги
8 -9 травня – День пам яті  та примирення, присвячені пам`яті  жертв Другої світової війни
11 травня – День матері
15 травня - Міжнародний день сім ї
17 травня – День науки
- День Європи
- Всесвітній день телекомунікації  та інформаційного суспільства
18 травня – День пам`яті   жертв політичних репресій
- Міжнародний день музеїв
20 травня – День банківських працівників
22 травня -  День перепоховання Т.Г. Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева
24 травня – День слов янської  писемності і культури
25 травня – День хіміка
28  травня – День прикордонника
29 травня - Міжнародний день миротворців ООН
31 травня - Всесвітній день день без тютюну
- День працівників видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження



1 червня - Міжнародний день захисту дітей
- День працівників водного господарства
5 червня - Всесвітній день охорони навколишнього середовища
6 червня – День журналіста
8 червня - Трійця
8 червня – День працівників легкої промисловості
14 червня - Всесвітній день донора
15 червня – День медичного працівника
22 червня – День скорботи і вшанування пам`яті   жертв війни в Україні
23 червня – День державної служби
25 червня – День митної служби України
 - День моряка
26 червня - Міжнародний день боротьби з наркоманією
28 червня – День Конституції України
29 червня – День молоді


1 липня – День архітектури України
2 липня – День працівників державної податкової служби України
5 липня - Міжнародний день кооперації
8 липня – День родини
13 липня – День рибалки
16 липня – День бухгалтера
20 липня – День металурга
27 липня – День флоту України
- День працівників торгівлі
28 липня – День хрещення Київської Русі - України
- Всесвітній день боротьби із захворюванням на гепатит
30 липня - Міжнародний день дружби


2 серпня -  День аеромобільних військ
3 серпня – День повітряних сил Збройних сил України
8 серпня – День військ зв язку
10 серпня – День будівельника
- День працівника ветеринарної медицини
12 серпня - Міжнародний день молоді
15 серпня – День археолога
19 серпня – День пасічника
23 серпня – День Державного прапора України
24 серпня – День Незалежності України
30 серпня – День авіації
31 серпня – День шахтаря

1 вересня – День знань
2 вересня – День нотаріату
7 вересня – День підприємця
8 вересня - Міжнародний день солідарності журналістів
- Міжнародний день грамотності
13 вересня – День українського кіно
- День фізичної культури і спорту
14 вересня – День танкіста
- День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості
15 вересня - Міжнародний день демократії
16 вересня - Міжнародний день озонового шару
17 вересня – День рятівника
20 вересня – День винахідника і раціоналізатора
- День фармацевтичного працівника
21 вересня - Міжнародний день миру
- День працівників лісу
22 вересня – День партизанської слави
26 вересня – Європейський день мов
27 вересня – День туризму
28 вересня – День машинобудівника
30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек
- День усиновлення
1 жовтня - Міжнародний день людей похилого віку
- Міжнародний день музики
5 жовтня - Всесвітній день учителя
- День працівників освіти
8 жовтня – День юриста
9 жовтня - Всесвітній день пошти
10 жовтня – День працівників стандартизації  та метрології
12 жовтня – День художника
- День працівників державної санітарно – епідеміологічної служби
14 жовтня – День українського козацтва
16 жовтня - Всесвітній день продовольства
17 жовтня - Міжнародний день боротьби з бідністю
18 жовтня - День працівників целюлозно – паперової промисловості
19 жовтня - День працівників харчової промисловості
24 жовтня – Міжнародний день ООН
26 жовтня – День автомобіліста і дорожника
28 жовтня – День визволення України від фашистських загарбників

2 листопада - День працівників соціальної сфери
3 листопада – День ракетних військ і артилерії
- День інженерних військ
4 листопада – День залізничника
9 листопада – День української писемності та мови
14 листопада - Всесвітній день боротьби із захворюванням на діабет
16 листопада - День працівників радіо, телебачення та зв язку
- День працівників сільського господарства
17 листопада – День студента
19 листопада - День працівників гідрометеорологічної  служби
21 листопада - Всесвітній день телебачення
22 листопада – День пам`яті   жертв голодомору і політичних репресій

1 грудня - День працівників прокуратури
- Всесвітній день боротьби зі СНІДОМ
3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими можливостями
5 грудня - День працівників статистики
6 грудня – День Збройних Сил України
7 грудня – День місцевого самоврядування
- Міжнародний день цивільної авіації
9 грудня - Міжнародний день боротьби з корупцією
10 грудня - Всесвітній день прав людини
12 грудня – День сухопутних військ України
14 грудня – День вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС
- День благодійництва
15 грудня - День працівників суду
17 грудня - День працівника державної виконавчої служби
19 грудня – День адвокатури
20 грудня – День міліції
22 грудня – День енергетика
- День працівників дипломатичної служби

24 грудня - День працівників архівних установ

Немає коментарів:

Дописати коментар